Gerardus Adrianus Canisius Brinkhoff
Gerard was een telg uit een bekende Nijmeegse slagersfamilie. Hij beheerde een kleine slagerij in Vlissingen, die echter in de oorlog door de Duitsers werd gevorderd. Hij was verloofd met Co Roosendaal, die in de Batawinkel van haar broer werkte. Gerard en Co waren al in ondertrouw gegaan. Gerard kreeg een oproep voor de Arbeitseinsatz; twee broers van Gerard de jezuït Jan Brikhoff en franciscaan André Brinkhoff zorgden voor een onderduikadres in de omgeving van Rotterdam. Bij navraag hield Co steeds vol dat hij naar Duitsland was. Ze konden elkaar maar zelden ontmoeten. .
Op 22 februari 1944 troffen ze elkaar in Nijmegen. Kort na het bombardement trokken zij weer naar het westen. De afspraak was dat zij elkaar weer in Vlissingen zouden ontmoeten. Eind 1944 had Co nog steeds niets gehoord van Gerard. Zij vermoedde dat het hem gelukt was Nijmegen te bereiken. Gerard bevond zich inderdaad in Nijmegen, waar hij zijn moeder in een leegstaande woning aan de Groenewoudseweg kon onderbrengen Onderweg naar zijn moeder werd hij getroffen door een splinterbom. Hij was vrijwel op slag dood. Gerard is op Allerzielen 1944 op de algemene begraafplaats aan de Graafseweg begraven. Co Rosendaal verloor door de oorlog niet alleen haar verloofde maar ook haar vader. Zie bij Wilhelmus Siemen Rosendaal.
Bart Janssen, Het verdriet van Nijmegen 1940-1945 blz 282 ev. 1058/9.
Bron: e-mail Marnix Versteegh 22 maart 2014 met foto's en bidprentje; e-mail Peter van Schaik 6 aug 2011 met foto graf Daalseweg;
Persoongegevens 
Overlijdensgegevens 
Voornamen:
Gerardus Adrianus Canisius
Nationaliteit:
Nederlandse
Beroep:
slager in Vlissingen
Burgerlijke staat:
ongehuwd
Adres:
Groenewoudseweg 286/St.-Annastraat 27
Geboortedatum:
17-06-1915
Geboortedatum toevoeging:
Locatie:
Groenewoudseweg 292
Begraafplaats:
Graafseweg/ in 1945 Daalseweg 22-13-01